Dantų šaknų kanalų gydymas

Šaknies kanalo gydymas yra būtinas, jeigu jame esanti pulpa (pulpa – danties sudėtinė dalis, mažas kraujagyslių, nervų ir limfagyslių raizginys, esantis danties viduje) yra paveikta uždegimo ar infekcijos. Mikroorganizmai, sukeliantys uždegimą ar infekciją, atsiranda dėl apleistos dantų ėduonies, įtrūkus dantų plomboms ar suskilus pačiam dančiui. Kartais įtrūkimai atrodo nepastebimi, tačiau jų trūkio dydis pakankamas patekti mikroorganizmams į pulpą. Negydant pažeistos pulpos, gali atsirasti danties skausmas ir paskatinti abceso (pūlinio) atsiradimą.

Edodontinio gydymo metu, iš danties šaknų kanalų pašalinami, sunaikinami mikroorganizmai, sukeliantys infekciją ir uždegimą. Jeigu ši procedūra nėra atliekama, pacientas jaučia maudimą, dėl nuolat dirginamų nervų. Kaip ir minėjome, dirginimą sukelia uždegimas, kilęs dėl į kanalą patekusių mikroorganizmų. Tokiu atveju dantis ir šalia esantys audiniai yra jautrūs šalčiui, karščiui, jaučiamas diskomfortas ir skausmas kramtymo metu, net gali pasikeisti natūrali danties spalva. Išsamiai įvertinant danties būklę atliekama dentalinė rentgenodiagnostika.

Struktūriškai detalizuojant gydymo procesą, jis skirstomas šiais etapais:

  • Danties būklės ir atliktos rentgeno nuotraukos įvertinimas.
  • Esant poreikiui atliekama vietinė nejautra (dantis yra nuskausminamas).
  • Gydomas dantis izoliuojamas nuo seilių „koferdamo“ sistema (speciali dantų apsaugos sistema) tam, kad procedūros metu išlaikytume dantį švarų ir į jį nepatektų seilės.
  • Pašalinamos senos restauracijos (plombos), išvalomi pažeisti danties audiniai, suformuojama endodontinė ertmė. Mikrobais užkrėsta pulpa su specialiais instrumentais pašalinama iš danties ertmės.
  • Kuomet yra paruošti ir išvalyti danties šaknies kanalai, jie užpildomi specialia plombine medžiaga, vadinama gutaperča. Dantis po kanalų plombavimo dažniausiai atkuriamas laikina plomba.
  • Pacientui atlikus endodontinį gydymą ir atkūrus danties vainiką pasirinkta restauracija, yra išsaugomas natūralus dantis, kuris atlieka kramtymo funkciją. Endodontiškai gydytus dantis rekomenduojama protezuoti. Po šios restauracijos ne tik atkuriama kramtymo funkcija, bet ir užtikrinamas danties tvirtumas.

Dantų kanalų instrumentavimas mūsų klinikoje atliekamas rotaciniais instrumentais, tai užtikrina geresnį šaknies kanalo chemomechaninį apdirbimą. Naudojant sukamuosius instrumentus procedūros trukmė daug trumpesnė, mažiau diskomforto jaučia pacientas. Būna atvejų, kad vizito laikas maloniai nustebina pacientą.
Po kanalų instrumentavimo jie plombuojami karšta gutaperčia, plombavimas atliekamas vieno kaiščio metodika. Specialus, pagal kanalo apdirbimo instrumentą, pagamintas kaištis įkaitinamas to pačio gamintojo krosnelėje ir įvedamas į paruoštą kanalą. Procedūra taip pat trunka palyginti neilgai, yra neskausminga.

Kodėl endodontinio gydymo kaina pakankamai nemaža?
Endodontinio gydymo metu naudojami instrumentai yra vienkartiniai arba naudojami tik keletą kartų. Tobulėjant technologijoms instrumentai brangsta, todėl didėja ir dantų šaknų kanalų gydymo kaina. Stengiamės neatsilikti nuo tobulėjančių tecnologijų, diegti jas savo darbe ir žengti pirmyn, todėl mūsų klinikoje endodontinis gydymas atliekamas greitai, kokybiškai ir neskausmingai.

Endodontinio gydymo eiga

Vizitų skaičius dėl endodontinio gydymo priklauso nuo situacijos sudėtingumo ir ligos.