Dantų plombavimas

Terapinis gydymas (dantų plombavimas)

Terapinis gydymas (dantų plombavimas) taikomas siekiant atkurti pažeistą dantį ir atnaujinant jo funkcijas bei estetinę išvaizdą.

Dantų plombavimas yra atliekamas dėl kelių priežasčių. Pirmoji – siekis užplombuoti ėduonies pažeistas danties vietas. Antroji – siekiant suteikti patrauklią dantų išvaizdą esant pageltimui, nudilimui, neproporcingai ar nesimetriškai dantų karūnėlei ištaisyti, kas trikdo atlikti pilnavertes dantų funkcijas. Esant dantų defektams, estetinis plombavimas svarbus norint apsaugoti dantis nuo galimos ėduonies sukeltos danties ardymo rizikos.

Daugiau apie estetinį plombavimą

Tai odontologijos metodas, pasižymintis minimaliu invazyvumu. Estetinis plombavimas taikomas siekiant atkurti nuskilusius, nudilusius, ėduonies pažeistus dantis, norint patobulinti dantų formą, suvienodinti dantų aukštį ir sumažinti tarpus tarp dantų (diastemas). Taip pat, estetinis plombavimas atliekamas, keičiant senas plombas į naujas, kurios nesiskirtų savo spalva nuo paciento danties spalvos.

Taikant estetinį plombavimą, dantis atkuriamas sluoksniais, atsižvelgiant į natūralią danties anatomiją. Taip sukuriama natūrali danties išvaizda: danties įdubimai (krūminiuose dantyse), forma, spalva, skaidrumas.

Stengiantis maksimaliai išsaugoti natūralius danties audinius, vietoje gręžimo procedūros, dažnai taikoma smėliasrovės „Air Flow“ metodas.  Smėliasrove yra nušveičiamas danties paviršius, nugludinant karieso pažeistas vietas.

2_darb

2_darb

2_darb

2_darb

darb_3

4_darb

darb_15

6_darb

7_darb

8_darb

10_darb

darb_111

darb_12

13_darb

darb_14

darb_14

darb_14

darb_14