Dantų balinimas

Dantų balinimas namuose su individualiomis kapomis

 

Tai labiausiai paplitęs dantų balinimo būdas. Procesas trunka kelias dienas.

Pirmojo vizito metu gydytojas nuima dantų atspaudus, laboratorijoje pagaminamos individualios dantų balinimo kapos.

Antro vizito metu gydytojas pritaiko dantų balinimo kapas Jūsų burnoje ir paaiškina, kaip jomis naudotis. Balinimo procedūros atliekamos iki 10 dienų, atsižvelgiant į pradinę dantų spalvą ir procedūros efektyvumą. Kontrolei reikėtų pasirodyti po 2-3 savaičių, kad gydytojas įvertintų balinimo efektyvumą ir dantų bei gleivinės būklę.

Dantų balinimo metu gali padidėti dantų jautrumas, tokiu atveju rekomenduojama dantis balinti kas antrą dieną arba naudoti jautrumą mažinančią dantų pastą.

SVARBU! Jei yra plombuotų dantų priekinių dantų zonoje, po balinimo skirsis plombų ir dantų spalva, todėl balinimą reikėtų atlikti PRIEŠ estetinį plombavimą ar protezavimą.

Universaliomis kapomis namuose

Namuose galima dantis balinti naudojant universalias kapas su balinimo medžiaga, įsigyjant balinimo rinkinį (10 kapų su balikliu).

Kai kuriems žmonėms procedūros metu padidėja dantų jautrumas.
Šie simptomai išnyksta per kelias dienas baigus balinimo procedūrą.

Pavienių dantų balinimas (negyvų dantų balinimas)

Labai dažnai „negyvi” dantys būna pakeitę spalvą (patamsėję). Dantų balinimo priemonės mažai veikia negyvybingus dantis, todėl tokiais atvejais balinamoji medžiaga kelioms dienoms įvedama į negyvo danties ertmę ir dalį kanalo. Dantis balinasi iš vidaus. Kadangi negyvybingi dantys palaipsniui vėl patamsėja, endodontinį balinimą tenka kartoti kas 2-3 metus. Kaip alternatyvą galime pasiūlyti danties protezavimą keramikos vainikėliu.

Kabinetinis dantų balinimas

Kabinetinis dantų balinimas mūsų klinikoje yra greitesnis būdas lyginant su balinimu individualiomis kapomis. Dantys yra padengiami specialiu balinimo geliu, kurio koncentracija yra didesnė nei naudojamo balinant dantis kapomis, todėl pacientas gali iš karto pamatyti rezultatą. Atsižvelgę į dantų spalvą, mūsų klinikos specialistai rekomenduoja atlikti daugiau nei vieną dantų balinimo procedūrą.
Atlikus kabinetinį dantų balinimą, mūsų klinikos specialistas suteiks pacientui išsamią informaciją apie tai, kaip prižiūrėti dantis, kad jie kuo ilgiau išliktų balti. Dažniausiai kabinetinio balinimo efektas išlieka net kelis metus.

Tiek balinant dantis kapomis, tiek odontologo kabinete pacientas gali pajusti padidėjusį dantų jautrumą. Tuo tikslu galima naudoti specialias pastas, o jei dantų jautrumas ypač intensyvus – rekomenduojame naudoti specialias nujautrinančias geliu į kapas.

SVARBU! Neįmanoma išbalinti dantų visam laikui. Ilgainiui dantys vėl pakeičia spalvą. Siekiant užtikrinti ilgalaikį dantų balinimo rezultatą, patariama vengti kavos, arbatos, raudono vyno ir kitų dažančių gėrimų. Rūkymas taip pat turi įtakos dantų spalvos pokyčiams. Tinkama burnos higiena prailgina dantų balinimo efektą.