Dantų implantacija

Dantų implantacija – tai bene labiausiai rekomenduotinas ir laiko patikrintas prarasto danties atkūrimo sprendimas. Ši procedūra pasaulyje taikoma jau daugiau nei 50 metų.

Dantų implantai – tai danties šaknies pakaitalai, ant kurių tvirtinami protezai (kitaip vadinami vainikėliu). Dantų implantai dažniausiai gaminami iš titano, kurį žmogaus organizmas lengvai įsisavina ir kuris nesukelia alerginių reakcijų.

Dantų implantai įsriegiami tiek apatiniame, tiek viršutiniame žandikaulyje, priklausomai nuo paciento individualios diagnozės. Dantų implantu galima pakeisti vieną ar net kelis dantis su šaknimis.
Dantų implantų įsriegimas galimas bet kokio amžiaus pacientams, svarbiausia, kad paciento žandikaulis jau būtų susiformavęs. Žandikaulis pilnai susiformavęs yra vidutiniškai 18 -19 metų. Apsisaugant nuo galimų komplikacijų rizikos, dantis turėtų būti implantuojamas tik išgydžius burnos ligas, kurios gali padaryti neigiamą įtaką implantacijos rezultatui.

Kodėl svarbus dantų implantavimas

Dantų netekimas gali išprovokuoti diskomfortą, kuris dažniausiai pasireiškia kramtant maistą. Kramtymo funkcija pilnai atkuriama pritaikant kelis ar vieną iš kelių gydymo būdų: protezavimą arba implantaciją. Detaliai įvertinant burnos sveikatos būklę, pacientui siūloma pasirinkti iš kelių danties (-ų) atstatymo būdų: plokštelę arba tiltelį. Tai ne tik atstato funkcionalumą, bet ir žymiai pagerina estetinę išvaizdą.

Esant palankiam danties implantavimui, bus pasiekta ne tik puikių rezultatų, dėl dantų funkcionalumo, išvaizdos, bet tokiu būdu bus sustabdytas kaulo nykimas. Implantas suteiks Jums komfortą ir puikią burnos sveikatos būklę mažiausiai keliems dešimtmečiams!

Procedūros eiga

Kadangi kiekvieno paciento sveikatos būklė geriausiai nustatoma dirbant individualiai, pacientui suteikiame pilną konsultaciją ir išsamius tyrimus, sudarant gydymo planą.
Konsultacijos metu dažniausiai atliekama:

  • panoraminė rentgenodiagnostika, siekiant įvertinti paciento burnos ertmės būklę, žandikaulio kaulo kiekį;
  • paciento konsultacija, įvertinant bendrąją sveikatos būklę;
  • išanalizuota paciento burnos ertmės būklė, suplanuota procedūrų eiga, įvertintos galimos rizikos;
  • paciento poreikių išsiaiškinimas ir galimybių įvertinimas;
  • gydymo plano sudarymas, numatant gydymo eigą, būtinas procedūras, preliminarų vizitų skaičių, tikslias kainas;
  • išsamus paciento informavimas apie gydymo eigą ir sveikatos priežiūrą jos metu.

Vidutiniškai danties implantacija atliekama per 4 mėnesius. Per šį laikotarpį numatomi 4 – 5 vizitai pas procedūrą atliekantį gydytoją. Danties implantavimo procedūrą galima suskaidyti į du etapus: chirurgiją bei protezavimą.

Kaip elgtis po danties implantacijos?

Paskaityti plačiau apie tai galite čia