Protezavimas Taikos odontologijos klinikoje Klaipėdoje

Ši procedūra paremta kietųjų audinių (dantų, kaulo) anatominės formos ir spalvos atkūrimu, kuomet dantys dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo neįmanoma atkurti pasitelkiant danties plombavimo procedūrą. Protezavimo procedūra atliekama ir po danties implanto įsriegimo, kad būtų tiksliai ir tinkamai atkurta danties estetinė išvaizda, atsižvelgiant į aplinkinius dantis, bei atkuriamos biologinės funkcijos.

Protezavimas

Protezas gali būti:

  • išimamo tipo – plokštelė,
  • lanko atraminis protezas,
  • fiksuotas – tiltas,
  • karūnėlė (vainikėlis),
  • užklotas (dengiantis ne visą danties vainiką),
  • laminatė (dengianti lūpinį danties paviršių).

Išimami dantų protezai gaminami iš plastmasės arba iš plastmasės ir metalo.

Lanko atraminis protezas pagamintas iš plastmasės ir metalinio karkaso.

Plokštelė gali būti pagaminta iš kietos arba lanksčios plastmasės. Kietos plastmasės plokštelė turi metalinius prilaikančius kabliukus. Lanksčioje plokštelėje kabliukai pagaminti iš tos pačios lanksčios plastmasės ir yra dantenų spalvos.

Fiksuoti protezai gali būti pagaminti iš:

  • metalo keramikos,

  • bemetalės keramikos,

  • cirkonio keramikos,

  • plastmasės (laikinas protezas).

Protezų rūšys

Kol gaminamas nuolatinis protezas, iš plastmasės pagaminamas laikinas. Jis gali būti išimamas (dažniausiai naudojamas implantų prigijimo laikotarpiu) arba fiksuotas (tiltas, vainikėlis, užklotas ar laminatė).

Ši dantų protezo rūšis gaminama padengiant metalinį karkasą porceliano sluoksniu. Porceliano spalva parenkama pagal paciento natūralią dantų spalvą. Profesionaliai parinkta spalva atrodys estetiškai, vertinant bendrą dantų išvaizdą, tačiau gali šiek tiek išsiskirti, nes proteze esantis metalas nepraleidžia šviesos. Taip pat per dantenas gali persišviesti metalas, dėl ko susiformuoja tamsus apvadėlis apie dantį. Vėliau (dėl kaulo tirpimo ir dantenų atsitraukimo) atsidengia vainikėlio riba, kuri yra neestetiška. Taigi, šis protezavimo būdas dažniausiai taikomas krūminių dantų srityje.

Iš metalo keramikos gali būti gaminami tiltai, karūnėlės (vainikėliai).

Šis protezas gaminamas naudojant tik porcelianą, kurio atspalvis parenkamas pagal paciento dantų spalvą. Visiškai atsisakant metalo proteze, dantis atrodo žymiai natūraliau nei metalo keramikos protezas. Dėl savo estetiškumo, priekiniams dantims atkurti geriausiai tinkami bemetalės keramikos protezai.

Iš bemetalės keramikos gali būti gaminami vainikėliai, užklotai, laminatės (venyrai).

Tokio tipo protezas gaminamas baltos spalvos, cirkonio karkasą padengiant porceliano sluoksniu, kurio atspalvis parenkamas pagal paciento natūralią danties spalvą. Cirkonis ne tik praleidžia šviesą, bet ir pasižymi lengvumu bei tvirtumu. Toks vainikėlis atrodo itin gražiai ir natūraliai. Kadangi cirkonis yra nudažytas pagal paciento dantų spalvą, nesusiformuoja tamsus apvadėlis apie dantį (koks būna apie matalo keramikos vainikėlį) bei atsidengusi riba mažiau pastebima.

Iš cirkonio keramikos gali būti gaminami tiltai, karūnėlės (vainikėliai).

Kodėl verta rinktis „Taikos odontologijos kliniką“?

Taikos klinika Klaipėdoje yra žinoma dėl savo aukštos kokybės paslaugų ir patyrusių specialistų. Mūsų klinika investuoja į pažangiausias technologijas ir mokymus, užtikrinant, kad kiekvienas pacientas gautų labiausiai jo poreikius atitinkantį gydymą. Mūsų specialistai nuolat atnaujina savo žinias, kad galėtų pateikti tinkamiausius gydymo metodus.

Neišimamų dantų protezų naudojimo instrukcija

1. Neišimami dantų protezai yra pagaminti, atsižvelgiant į Jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Todėl tokie protezai yra individualūs ir tinka tik Jums.

2. Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų.

3. Jei naujai įdėtas protezas trukdo sukąsti ar sukelia skausmą, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą.

4. Patartina nekramtyti protezais labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.), nes protezas ar jo apdaila gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatariami minkšti bei lipnūs produktai.

5. Vienu metu nerekomenduojama valgyti karšto ir šalto maisto, nes dėl medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi proteze gali atsirasti įskilimų.

6. Po valgio dantų protezus, kaip ir savus dantis, būtina skalauti, išsivalyti šepetėliu su dantų pasta. Dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną (rytą ir vakare) po valgio. Taip pat būtina bent kartą per dieną valyti tarpdančius siūlu ar tarpdantiniu šepetėliu. Burnos higienos priemones, tinkančias Jums ir galinčias užtikrinti gerą burnos higienos būklę, gydytojas odontologas parinks individualiai.

7. Sportuojant, ypač jei užsiimate kontaktinėmis sporto šakomis, rekomenduojama naudoti apsaugines kapas, kurios saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, burnos minkštuosius audinius bei nuosavus dantis nuo galimų traumų bei protezų sugadinimo.

8. Jei griežiate dantimis (dantų griežimas yra pražūtingas ne tik dantų protezams bet ir nuosaviems dantims), būtina apie tai įspėti gydytoją. Atsižvelgiant į situaciją, gali būti reikalinga apsauginė kapa, kuri saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, nuosavus dantis nuo galimų skilimų bei nudilimo, taip pat atpalaiduos įsitempusius kramtomuosius raumenis.

9. Profesionali burnos higiena burnos priežiūra, kurios metu burnos higienistas nuvalo virš dantenų ir po jomis esančius minkštuosius ir kietuosius apnašus, suformuoja asmeninės burnos higienos įgūdžius, pasiūlo priemones, pagerinančias Jūsų asmeninę burnos higieną. Net ir puikiai prižiūrint savo dantis bei neišimamus dantų protezus, visada liks sunkiai valymui pasiekiamų vietų, kuriose formuosis minkštasis ir kietasis apnašas, todėl lankytis pas burnos higienistą gydytojo odontologo nurodytu dažnumu yra būtina.

10. Jūsų burnos gleivinė ir dantys nuolat kinta, o protezai išlieka tokie patys, todėl juos reikia koreguoti. Lankykitės pas gydytoją odontologą ne rečiau, kaip Jums nurodyta.

Išimamų dantų protezų naudojimo instrukcija

1. Išimami dantų protezai (plokštelės, lanko atraminiai protezai su užraktais ir be jų) yra pagaminti, atsižvelgiant į Jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Todėl tokie protezai yra individualūs, – tinka tik Jums.

2. Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų.

3. Pradėjus nešioti išimamus dantų protezus, gali pykinti, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis, galite prikąsti skruostus, liežuvį. Šie reiškiniai per kelias savaites turėtų išnykti.

4. Burnos gleivinė pradžioje yra neprisitaikiusi prie protezų poveikio. Prisitaikymas įvyksta per kelias savaites, kuomet sumažėja burnos gleivinės receptorių dirglumas, išnyksta pykinimas, normalizuojasi seilėtekis. Todėl, pradėjus naudoti išimamus protezus, gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytoją, kuris atliks protezo korekciją (pataisą). Kartais ją tenka pakartoti kelis kartus. Kiekvieną kartą, prieš atliekant korekciją, protezą Jums būtina panaudoti (kramtant) bent 4-6 val. iki procedūros, kad būtų galima aiškiai nustatyti nuospaudų vietą ir koreguoti protezą.

5. Po valgio išimamus dantų protezus patartina išplauti šiltu vandeniu ir išvalyti dantų ar specialiu dantų protezų valymo šepetėliu.

6. Pripratus prie protezų, pagal gydytojo rekomendacijas nakčiai išimamus dantų protezus patartina išsiimti, išplauti šepetėliu su dantų pasta ir padėti sausai. Valymui bei dezinfekcijai galima naudoti protezams prižiūrėti skirtas specialias tabletes, kurių galima įsigyti vaistinėse. Išimamų dantų protezų tarpdančiai yra blogiausiai išvaloma protezo dalis, todėl jų valymui būtina skirti daugiau dėmesio.

7. Pirmąsias 3-4 paras, siekiant greičiau priprasti prie išimamų dantų protezų, galima išvalytus protezus palikti burnoje nakčiai.

8. Patartina išimamais dantų protezais nekramtyti labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.), nes protezas gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatartinas lipnus maistas bei kramtomoji guma.

9. Nerekomenduojama vienu metu valgyti karštą ir šaltą maistą, nes dėl protezo gamybai naudojamų medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi proteze gali atsirasti įskilimų.

10. Jei protezas įskilo ar sulūžo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite dantų protezų.

11. Jūsų burnos gleivinė ir dantys nuolat kinta, o protezai išlieka tokie patys, todėl juos būtina periodiškai koreguoti. Lankykitės pas gydytoją odontologą ne rečiau, kaip Jums nurodyta, tai padės užtikrinti protezų ilgalaikiškumą.