Kaip elgtis po danties implantacijos

Po danties implanto įsriegimo operacijos gydytojas už skruosto uždėjo marlinį tamponą, kurį reikia išlaikyti apie 30 min. Tamponas skirtas sugerti kraują. Jei kraujavimas išlieka, pakeiskite tamponą nauju ir vėl laikykite apie 30 min. Taip pat pasimatuokite kraujospūdį (norma 120/80 mmHg). Esant didesniam nei nurodytas kraujospūdis, išgerkite tabletę nuo kraujo spaudimo. Padidėjęs kraujo spaudimas gali būti kraujavimo po danties implantacijos priežastimi. Jei kraujavimas nesiliauna, o kraujospūdis normalus, kreipkitės į mūsų Taikos odontologijos kliniką.

Venkite aktyvaus fizinio krūvio (treniruotės, sunkių daiktų kilnojimas), karštų vonių bei pirčių.

Mityba

Dvi valandas po operacijos nevalgykite, kadangi tiek laiko veiks nuskausminamieji ir Jūs kramtydami nejausite, kad žalojate skruostą ar liežuvį. Tą pačią dieną vengti grubaus bei karšto maisto. Jokios kavos bei alkoholio, nes pakėlę savo kraujospūdį, sukelsite kraujavimą! Kraujo skonio jutimas ir kitą dieną po danties implantacijos operacijos yra normalu.

Rūkymas

Šio žalingo įpročio turėjote atsisakyti dar prieš operaciją. Rūkymas sutrikdo kraujotaką, komplikuotai gyja žaizdos ir padidėja infekcijos į implantacijos sritį patekimo tikimybė.

Diskomfortas

Pooperacinis patinimas po danties implantacijos būna nežymus, išskyrus tuos atvejus, kai naudotas kaulo pakaitalas ar sriegta daugiau implantų. Maksimalus patinimas būna trečią parą nuo operacijos ir su kiekviena diena jis atslūgsta. Siekiant sumažinti patinimą rekomenduojame šalčio terapiją, kuri turėtų trukti apie 5 – 6 valandas Šalčio terapijos metu skruostą šaldyti 15 min., po to seka 30 min. pertrauka ir vėl reikia kartoti nuo pradžių. Jei dedate ledą, dėkite jį per nestorą rankšluostėlį.

Pooperacinio skausmui malšinti tinka visi įprasti vaistai ("Ibumax", "Ibuprom", "Ketanov" ir kt.) iš namų vaistinėlės, išskyrus ASPIRINAS, KURIS SKYSTINA KRAUJĄ.

Individuali burnos higiena

Pirmą dieną po operacijos geriau dantų nevalyti ir neskalauti burnos. Kitą dieną dantų valymas turi būti atsargus ir su minkštu šepetėliu. Būtini skalavimai profesionaliais burnos priežiūros skysčiais ("Eludril", "Tantum Verde", "Heksoral" ir kt.) 5-6 kartus per dieną.

Po danties implantacijos dantenos kraštai suartinti siūlėmis, kurios bus šalinamos po 10-14 dienų. Siūlai neturėtų būti pasidengę apnašu, kad nesukeltų apsunkinto gyjimo ir juos reikia valyti vandenilio peroksidu suvilgytu tamponėliu, kol bus pašalinti.

Po operacijos 3 dienas būtina leisti dekstametazono injekcijas, kurios mažina audinių tinimą.