Kaip elgtis po sinuso dugno pakėlimo operacijos

Po atliktos procedūros gydytojas už skruosto uždėtą marlinį tamponą reikia išlaikyti apie 30 min. kraujui sugerti. Po operacijos ar kitą dieną galite pajusti kraujavimą iš nosies, neišsigąskite, tai normalu. Per nosį pasišalina operacijos metu į sinusą patekęs kraujas. Jei kraujavimas intensyvus ir nesiliauna, tuomet kreipkitės į mūsų Taikos odontologijos kliniką.

Jokių būdu nepūskite nosies, o esant erzeliui, atsikrenkšti! Čiaudėti tik atvira burna!

Venkite bet kokio aktyvaus fizinio krūvio (treniruotės, sunkių daiktų kilnojimas), karštų vonių bei pirčių.

Miegokite ant sveikos pusės šono.

Skrydžių lėktuvu ir nardymo turite vengti artimiausias 3 savaites po operacijos.

Mityba

Dvi valandas po operacijos nevalgykite, kadangi tiek laiko veiks nuskausminamieji ir Jūs kramtydami nejausite, kad žalojate skruostą ar liežuvį. Tą pačią dieną vengti grubaus bei karšto maisto. Jokios kavos bei alkoholio, nes pakėlę savo kraujospūdį, sukelsite kraujavimą! Kraujo skonio jutimas ir kitą dieną po operacijos yra normalu.

Rūkymas

Rūkymo privalu atsisakyti 1 savaitė prieš ir 3 savaitės po operacijos. Jis sutrikdo kraujotaką, komplikuotai gyja žaizdos ir padidėja infekcijos į operuotą sritį patekimo tikimybė. Mes rekomenduojame visai atsisakyti šio žalingo įpročio.

Diskomfortas

Pooperacinis patinimas bei kraujosruvos po sinuso dugno pakėlimo operacijos yra normali organizmo reakcija į procedūrą. Maksimalus patinimas būna trečią parą nuo operacijos ir su kiekviena diena jis slūgsta. Jo sumažinimui reikalinga šalčio terapija Šalčio terapijos metu skruostą šaldyti 15 min., po to seka 30 min. pertrauka ir vėl reikia kartoti nuo pradžių. Jei dedate ledą, dėkite jį per nestorą rankšluostėlį.
Pooperacinio skausmui malšinti tinka visi įprasti vaistai ("Ibumax", "Ibuprom", "Ketanov" ir kt.) iš namų vaistinėlės, išskyrus ASPIRINAS, KURIS SKYSTINA KRAUJĄ.

Individuali burnos higiena

Pirmą dieną po sinuso dugno operacijos geriau dantų nevalyti ir burnos neskalauti. Kitą dieną dantų valymas turi būti atsargus ir su minkštu šepetėliu. Būtini skalavimai profesionaliais skalavimo skysčiais ("Eludril", "Tantum Verde", "Heksoral" ir kt.) 5-6 kartus per dieną.
Po operacijos dantenos kraštai suartinti siūlėmis, kurios bus šalinamos po 14-21 dienų. Siūlai neturėtų būti pasidengę apnašu, kad nesukeltų sunkesnio gijimo ir juos reikia valyti vandenilio peroksidu suvilgytu tamponėliu, kol bus pašalinti.

Po operacijos 3 dienas būtina leisti dekstametazono injekcijas, kurios mažina audinių tinimą.