Kaip elgtis po danties rovimo operacijos

Po danties išrovimo gydytojas davė sukąsti marlinį tamponą, kurį reikia išlaikyti apie 30 min. Tampono paskirtis sugerti ir sustabdyti kraujavimą po danties ištraukimo. Jei kraujavimas išlieka, pakeiskite tamponą nauju ir vėl laikykite apie 30 min. Taip pat pasimatuokite kraujospūdį (norma 120/80 mmHg). Esant didesniam nei nurodytas kraujospūdis, išgerkite tabletę nuo kraujo spaudimo. Padidėjęs kraujo spaudimas gali būti kraujavimo po danties ištraukimo priežastimi. Jei kraujavimas nesiliauna, o kraujospūdis normalus, kreipkitės į mūsų Taikos odontologijos kliniką.

Po danties ištraukimo rekomenduojame vengti aktyvaus fizinio krūvio (treniruotės, sunkių daiktų kilnojimas), karštų vonių bei pirčių.

Mityba

Dvi valandas po danties rovimo nevalgykite, kadangi tiek laiko veiks nuskausminamieji ir Jūs kramtydami nejausite, kad žalojate skruostą ar liežuvį. Tą pačią dieną vengti grubaus bei karšto maisto. Jokios kavos bei alkoholio, nes pakėlę savo kraujospūdį, sukelsite kraujavimą! Kraujo skonio jutimas ir kitą dieną po rovimo yra normalu.

Rūkymas

Šio žalingo įpročio turėtumėte vengti artimiausias 12 val. po danties rovimo, kadangi karštas dūmas bei nikotinas sutrikdo žaizdos gijimą ir gali paveikti krešulio formavimąsi.

Diskomfortas

Pooperacinis patinimas po danties rovimo paprastai būna nežymus. Jam išvengti ar sumažinti reikalinga šalčio terapija, kuri turėtų trukti apie 5 – 6 valandas. Šalčio terapijos metu skruostą šaldyti 15 min., po to seka 30 min. pertrauka ir vėl reikia kartoti nuo pradžių. Jei dedate ledą, dėkite jį per nestorą rankšluostėlį.

Pooperacinio skausmo malšinti tinka visi įprasti vaistai ("Ibumax", "Ibuprom", "Ketanov" ir kt.) iš namų vaistinėlės, išskyrus ASPIRINAS, KURIS SKYSTINA KRAUJĄ.

Individuali burnos higiena

Pirmą dieną po rovimo neskalaukite, nes išskalausite krešulį iš buvusios danties vietos ir prasidės skausmai. Dantų valymas turi būti atsargus ir su minkštu šepetėliu. Nuo kitos dienos būtinas skalavimas profesionaliais skysčiais ("Eludril", "Tantum Verde", "Heksoral" ir kt.) 5-6 kartus per dieną ir normalus dantų valymas.

Jei po danties rovimo dantenos kraštai suartinti siūlėmis, tai jas šalinti nėra būtina, nes siūlai tirpūs ir per 30-35 dienas iškris patys. Siūlai neturėtų būti pasidengę apnašu, kad nesukeltų sunkesnio gijimo ir juos reikia valyti vandenilio peroksidu suvilgytu tamponėliu, kol iškris ar bus pašalinti.

Dažnai po danties rovimo operacijos 3 dienas būtina leisti dekstametazono injekcijas, kurios mažina audinių tinimą.